Výbuch

Policie už ví, kdo zemřel při výbuchu bytového domu v Lenoře

Obětí výbuchu v bytovém domě v Lenoře na Prachaticku byl muž. Prokázaly to výsledky soudní pitvy. Jeho totožnost však potvrdí během několika týdnů až genetická expertiza. Místní předpokládají, že právě mrtvý muž, se kterým měli dlouhodobě problémy, výbuch způsobil.

Exploze v obci Lenora na Prachaticku zničila ve čtvrtek bytový dům. Dva lidé skončili s vážným zraněním, jeden člověk zemřel.  Za výbuchem s největší pravděpodobností stojí úmysl. Někdo údajně v budově rozmístil propanbutanové lahve, policie případ vyšetřuje jako úmyslný trestný čin.

Zda je mrtvý muž zároveň pachatelem, zatím vyšetřovatelé nepotvrdili. "Kriminalisté stále pracují na zjištění totožnosti osoby, která zde byla nalezena mrtvá a na prokázání její spojitosti s vyšetřovaným skutkem," sdělila mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

Kriminalisté spolupracují také s hasiči, aby určili přesnou příčinu výbuchu. Dům zasažený explozí bude stržen, další dva v těsném sousedství zůstanou stát, ale budou muset projít rekonstrukcí.

Související obsah

Na pomoc lidem, kteří se zranili při explozi bytovky, i těm, kteří přišli o střechu nad hlavou, zřídily úřady dvě finanční a jednu materiální sbírku. Ta už ale byla zastavena, věcí je prý dost. Další vytvořila obec už v pátek ve spolupráci s nadací Adra, číslo účtu je 66888866/0300, variabilní symbol 577.

Druhou finanční sbírku zřídil o den později Jihočeský kraj, lidé mohou posílat finanční dary na účet číslo 370707070/0300. Na něm už je téměř 150 tisíc korun. "Jsem ráda, že se tak rychle našli lidé ochotní pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi," uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Někteří lidé mohli po výbuchu konečně domů. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz