Pardubice

Další problém pardubické nemocnice! Dítě dostalo pozdě léky, je postižené

Zdravotním postižením novorozence skončilo pozdní podání antibiotik v pardubické nemocnici. Nemocnice chybu přiznala. V současnosti navíc čelí obvinění kvůli ochrnutí devítiletého Adama, který krvácel na chodbě nemocnice.

Vedení Pardubického kraje a pardubické nemocnice se musí potýkat s dalším nedostatkem v péči o pacienty. Po narození se nejmenovanému dítěti letos v červnu objevil v krvi stafylokok, ale lékaři mu nenasadili včas antibiotika. Informaci přinesl zpravodajský portál iDnes.cz.


Léky novorozenec dostal až po několika hodinách - mnohem později, než doporučují odborníci. Nyní je už jasné, že je dítě zdravotně postižené. Zastavil se mu vývoj.


"Provedli jsme šetření, zda byl dodržen doporučený standardní medicínský postup. Vyhodnotili jsme to tak, že došlo k nesouladu mezi postupem doporučeným odbornou společností a mezi tím, jakým způsobem naši lékaři prováděli léčbu," uvedla mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

 

Související obsah


Situace v nemocnici se nelíbí ani vedení kraje. "Ruku v ruce s novými zjištěními musí přijít adekvátní reakce. Dle současných informací chyby nastaly, personální změny jsou proto dle mého názoru nevyhnutelné," uvedl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS).


Pardubická nemocnice tak musí v krátké době řešit druhý vážný problém. Už dříve kriminalisté nemocnici, lékařku a dvě sestry obvinili z těžkého ublížení na zdraví. Tehdy osmiletý Adámek začal na chodbě nemocnice silně krvácet, pomoc se mu dostala až po 13 minutách. Chlapec má nyní poškozený mozek, personálu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

Podívejte se na reportáž TV Nova o obvinění pardubické nemocnice a jejího personálu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz