Karel Gott

Fanoušci na loučení s Gottem čekají přes noc. Přišli i 17 hodin dopředu

První fanoušek se do fronty u Paláce Žofín postavil už ve čtvrtek kolem 16. hodiny. Chtěl se ujistit, že bude mít šanci se naposledy rozloučit se zesnulým Karlem Gottem. Brána se přitom otevře až v pátek v 8 hodin.

Karol to neměl na Slovanský ostrov daleko, dorazil z pražských Letňan. Poprvé se k žofínskému paláci přišel podívat po třetí hodině odpoledne, pak si ještě odběhl zakoupit kytici, kterou chce položit k rakvi se zemřelým legendárním zpěvákem.

To, že byl ve frontě první, prý Karola překvapilo. "Myslel jsem, že tady bude nával, ale zatím je tady klid a čekáme, co se tu bude dít dál. Kája byl King, největší z největších zpěváků. Každého kvůli tomu bolí srdce, ale takový je život," uvedl Karol pro TV Nova. S sebou má pouze židličku a zásobu vody.

Za prvním fanouškem se rychle začali řadit další. Kolem 17. hodiny už před dveřmi Paláce Žofín čekala asi desítka lidí. Do začátku veřejného rozloučení přitom v tu dobu zbývalo ještě 15 hodin. Lidé ale zřejmě chtějí mít jistotu, že se na ně dostane. Podle odhadů se na Žofín chystají statisíce příznivců.

Související obsah

Brána do parku se ve 23 hodin uzavře. Na území Prahy se přitom nesmí na veřejném prostranství nocovat. Policie ale prý bude v tomto případě mírnější a nechá fanoušky spát i ve spacáku.

Veřejnost se s Karlem Gottem bude moci rozloučit od 8 do 22 hodin. K Paláci Žofín mají přicházet po mostě Legií, odcházet se naopak bude přes výstavní síň Mánes, aby nedocházelo ke kolizím s příznivci, kteří na poslední sbohem teprve čekají.


Jak se na Žofín dostanete, vysvětlil moderátor Petr Suchoň:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz