Karel Gott

Písně i alba Karla Gotta trhají rekordy! Vede duet s dcerou Srdce nehasnou

Od doby, co Karel Gott zemřel, lámou jeho písně rekordy a jeho alba patří k těm nejprodávanějším. Potvrzují to i obchody s hudbou a internetové přehrávače. Třeba píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval s dcerou Charlottou, má za poslední dva týdny tři miliony zhlédnutí.

Na cédéčkách, elpíčkách, internetu nebo v mobilních přehrávačích - tak si teď lidé připomínají zesnulého zpěváka. "Lze očekávat navýšení prodejů a celkového provozu na internetu třeba i o tisíce procent," popsal ekonom Lukáš Kovanda.

Posledním vydaným titulem Karla Gotta je výběr jeho 80 největších hitů, který vyšel u příležitosti zpěvákových 80. narozenin. V současnosti je nejprodávanějším albem jeho vydavatele v Česku.

Je na něm i píseň Srdce nehasnou, která od smrti Gotta láme rekordy. Do nedělního odpoledne měla na internetu už téměř 21 milionů zhlédnutí. Od začátku října se navíc stala nejvyhledávanější písní na internetu.

Související obsah

Duet vede i žebříček nejpřehrávanějších písní v hudebních přehrávačích a v mobilních aplikacích. Na šestém místě je pak skladba ze stejnojmenného alba s názvem Ta pravá.

Jméno Karel Gott je už od roku 2014 chráněno jako značka. Bez povolení majitele unijní licence, tedy manželky Ivany Gottové, tak nikdo nemůže spojit jméno zpěváka s komerčními, neziskovými ani jinými účely.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz