Domácí

Na Bertramku v noci dorazily úklidové vozy, lidé už nosí další svíčky

V pondělí večer městská policie uzavřela nejbližší okolí vily Karla Gotta na Bertramce, krátce před půlnocí tam najely úklidové vozy. Ven pak vyjížděly plné černých pytlů. Nad ránem bylo hotovo, všechny svíčky za zesnulého zpěváka zmizely. Uklízet se mělo už v pondělí, na přání rodiny bylo ale pietní místo ještě chvíli zachováno. Už v úterý ráno se na místě objevily nové svíčky.

Okolí vily na Bertramce, kde Karel Gott žil, se po zpěvákově smrti zaplnilo svíčkami, vzkazy a květinami. Lidé tam chodili v tichosti uctít Mistrovu památku. Celé pietní místo se mělo uklízet už v pondělí, na žádost rodiny byl ale úklid odložen.

Mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová v pondělí uvedla, že zpěvákova rodina si chce nechat vzkazy a dárky.

V pondělí k večeru na místo přijela městská policie, strážníci přítomné vyzvali, aby pietní místo opustili. Na začátku ulice pak instalovali bariéry a celé místo uzavřeli.

Související obsah

Před půlnocí na místo dorazily úklidové vozy, které ven vyvážely velké černé pytle. Úklid trval skoro celou noc, krátce před šestou bylo hotovo. Všechny svíčky i dojemné vzkazy zmizely.

Takhle to vypadalo na Bertramce v pondělí večer před uzavřením ulice:

Už v úterý ráno ale na Bertramku dorazili další lidé, kteří se přišli Karlu Gottovi poklonit, na místě se tak objevily nové svíčky.

Lidé na Bertramce nadále zapalují svíčky:


 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz