Banány

Exotický pavouk přicestoval do ČR v zásilce banánů! Až z jihu Afriky

Exotický pavouk přicestoval do ČR v zásilce banánů! Až z jihu Afriky
Zdroj: Profimedia

Zaměstnanci příbramského Teska našli při vybalování banánů exotického pavouka. Do skladových prostor prodejny ho dovezl externí dodavatel z Mosambiku, tedy země v jihovýchodní Africe. Prodejna neuvedla, o který druh pavouka se jednalo.

"Našimi zaměstnanci byl pavouk nalezen ve skladu, nebyl na prodejní ploše. Pavouk se skrýval v banánech. Vzniklá situace byla řešena dle našich zavedených standardů, které používáme při řešení podobných případů," řekla webu Pribram.cz tisková mluvčí prodejny Markéta Mojžíšová.

Zaměstnanci pavouka odchytili. "Celá zásilka byla důkladně prohledána. Žádný další pavouk nalezen nebyl. Navíc z preventivních důvodů byla celá bedna, ve které byl pavouk nalezen, stažena z prodeje," dodala Mojžíšová.

Související obsah

Žádný ze zaměstnanců údajně nebyl zraněn. Podle mluvčí jsou zásilky pečlivě kontrolovány a nemůže se stát, že se pavouk dostane až na prodejní pulty. Není jasné, o jakého pavouka se jednalo a jestli byl i jedovatý. Nebylo to ale poprvé, kdy v banánech přicestoval do Česka pavouk.

"V neposlední řadě jsme kontaktovali dodavatele, abychom ho informovali o nastalé situaci a důrazně jej požádali o zvýšenou kontrolu veškerých dodávek, aby se situace v budoucnu nemohla opakovat," dodala Mojžíšová.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz