Domácí

Na pražské radnici to vře! Skandál Pirátů nás poškozuje, tvrdí TOP 09

Koaliční partneři Pirátů na pražském magistrátu zuří kvůli tajným schůzkám Michaely Krausové s obžalovaným technickým ředitelem JCDecaux Tomášem Tenzerem. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva budou chtít od šéfky pirátských zastupitelů vysvětlení.

Atmosféra na čtvrtečním zastupitelstvu se zřejmě bude dát krájet. A to kvůli fotkám pravé ruky primátora Hřiba a zároveň přítelkyně pirátské dvojky Jakuba Michálka, která se scházela tajně s obžalovaným technickým ředitelem JCDecaux. Nejen opozice, ale už i koaliční partneři chtějí vědět proč.

"Většina kolegů bude chtít, aby paní Krausová veřejně vysvětlila tohle své jednání. Setkává se na tajných schůzkách se zástupci firmy, která usiluje o městskou zakázku. A zároveň tato firma poskytuje obrovské slevy Pirátům na kampani," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Podle něj její jednání zavání klientelismem. "A my rozhodně nechceme, aby kvůli schůzkám a avantýrám paní Krausové byly TOP 09 a STAN takhle poškozovány," prohlásil Pospíšil.

"My se určitě na zastupitelstvu budeme ptát, co to má znamenat a proč se tak dělo," uvedla zastupitelka za ODS Alexandra Udženija.

Související obsah

"Já jsem neudělala nic nelegálního, takže to ráda vysvětlím a jsem ráda, že se budou ptát," brání se Michaela Krausová. Nejprve tvrdila, že ji Tenzer upozorňoval na cizí nekalé praktiky - druhý den schůzku označila za osobní.

Podle původního vyjádření schůzka proběhla před rokem - v úterý její přítel Jakub Michálek napsal, že se s Tenzerem naposledy sešla letos v květnu, aby s ním přerušila styky. "Zřejmě ty fotky pořídila konkurence v rámci konkurenčního boje," prohlásil mluvčí JCDecaux Jiří Chvojka.

Na magistrátu se chystá tendr na nového provozovatele pražského mobiliáře, jehož vítěz má být znám na jaře. Někteří zastupitelé se teď o korektnost výběrového řízení obávají. "Teď v případě uniklých fotografií panují pochybnosti, aby byl tendr transparentní," vyjádřil se zastupitel za ANO Radomír Nepil.

Primátor Hřib kauzu zatím nekomentoval. K záležitosti se prý vyjádří až ve čtvrtek.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz