Schůzka

Piráti řeší skandál. Zastupitelka se měla tajně scházet s obžalovaným!

Piráti řeší zřejmě první velkou vlastní kauzu. Šéfka jejich zastupitelského klubu v Praze Michaela Krausová se podle uniklých fotografií tajně scházela s obžalovaným technickým ředitelem firmy JCDecaux.

Společnost se přitom snaží získat tendr na pražský mobiliář a v minulosti Pirátům před volbami nabízela velké slevy na reklamní plochy. Piráti si přitom zakládají na transparentnosti a veškeré schůzky s lobbisty evidují.

Na fotografiích technický ředitel JCDecaux Tomáš Tenzer vysazuje šéfku pražských pirátských zastupitelů Michaelu Krausovou na Florenci. O tom ale v pirátském rejstříku schůzek s lobbisty není ani zmínka. Krausová to vysvětlovala nejprve tím, že s Tenzerem hovořila jako s whistleblowerem - tedy tím, kdo jí upozorňoval na nezákonné praktiky. Teď už mluví o osobních schůzkách.

"Byly to osobní schůzky, ke kterým se nebudu dál vyjadřovat. On mi říkal informace, jak funguje reklama, mluvili jsme o podezřeních na korupční jednání," hájí se nyní Krausová.

Související obsah

 

Krausová se podle všeho s technickým ředitelem JCDecaux sešla několikrát. "Ta fotka je asi rok stará, já v momentě, kdy jsem zjistila, že pan Tenzer je trestně stíhaný, tak jsem s ním přerušila veškeré kontakty," tvrdí Krausová.

Zdroj: TV Nova
 

Podle informací televize Nova je ale fotografie mladšího data. Na to konto Krausová reagovala, ať si přečteme vyjádření jejího přítele, šéfa poslaneckého klubu pirátů, Jakuba Michálka. Podle něj se poslední schůzka uskutečnila v květnu.

Jenže tehdy už bylo více než dva měsíce známo, že jde o obžalovaného v kauze s údajně manipulovanými zakázkami na reklamu. Technický ředitel JCDecaux Tenzer za piráty loni kandidoval v pražské Vinoři. Krausová mu podle svých slov prý radila před kampaní. Předseda Pirátů Ivan Bartoš její verzi věří.

JCDecaux Pirátům před volbami poskytlo až 75procentní slevy na některé reklamní plochy. JCDecaux se také chce znovu účastnit tendru na pražský mobiliář, jehož vítěz má být vybrán příští rok na jaře.

Související obsah

 

"Kdo seje vítr, sklízí bouři, když někdo upozorňuje na to, jak se chovají jiní politici a chce jít příkladem, může se mu to vrátit jako bumerang," má jasno pražský zastupitel za ANO Patrik Nacher.

Krausová se poprvé dostala do povědomí už vloni, kdy vyšlo najevo, že v mládí natočila pornovideo. Její současnou kauzu bude řešit opozice na čtvrtečním jednání zastupitelstva.

Podívejte se na rozhovor s politologem Janem Kubáčkem o kauze Pirátů:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz