Drony

V Budapešti museli dvakrát uzavřít letiště. Drony ohrožovaly letadla

V Budapešti museli dvakrát uzavřít letiště. Drony ohrožovaly letadla
Zdroj: Profimedia

Drony opakovaně vletěly do vzdušeného prostoru budapešťského mezinárodního letiště Ference Liszta. Nebezpečná situace ovlivnila 21 letů, které musely být odloženy.

Dva drony se pohybovaly v prostorách letiště Ference Liszta. "Vletěly do různých částí letiště, přiblížily se k přistávací dráze i k řídící věži," uvedl web portfolio.hu. Kvůli dronům musela být letecká doprava okamžitě přerušena. V pondělí uzavřeli letiště na 23 minut a v úterý na hodinu.

Drony jsou pro letadla velice nebezpečné, takže se řízení letového provozu muselo přesvědčit, že bezpečnost startujících a přistávajících letadel není ohrožena. Uzavření letiště ovlivnilo 21 letů, pět letadel v Budapešti nemohlo kvůli uzavření přistát.

Související obsah

K ohrožení letadel drony podle řízení leteckého provozu HungaroControl dochází stále častěji: "V roce 2016 jsme nezaznamenali ani jediný podobný případ, v roce 2017 byly tři takové případy a loni jich bylo třináct. HungaroControl popsalo i velmi nebezpečný příklad - kapitán přistávajícího letadla řekl, že se dron objevil jen asi 60 metrů pod letadlem.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz