Michaela Krausová

Pirátka Krausová rezignovala. Schůzky s Tenzerem byly osobní, tvrdí

Kauza schůzek pirátské zastupitelky Michaely Krausové je možná u konce. Krausové je vyčítáno, že se opakovaně setkávala s manažerem reklamní společnosti JCDecaux, která poskytla Pirátům před volbami velké slevy.

"Přes nesouhlas našeho klubu jsem se rozhodla rezignovat,“ uvedla Michaela Krausová ve svém prohlášení na Facebooku. V médiích totiž kolují fotografie z jejího setkání s vrcholným manažerem společnosti JCDecaux Tomášem Tenzerem. Krausová doteď zastávala pozici předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů.

Krausová tyto schůzky neuvedla do databáze Pirátů, kam píší o všech svých schůzkách s lobbisty a dalšími manažery.

Související obsah

"Moje chyba byla, že jsem nesprávně odhadla, jakým způsobem budou tyto již ukončené schůzky prezentovány. Nechci, aby tyto již dříve ukončené schůzky jakkoliv poškozovaly Pirátskou stranu a naši dobře fungující koalici na pražském magistrátu. Proto jsem se dnes přes nesouhlas našeho klubu rozhodla rezignovat na post předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů, stát se řadovou neuvolněnou zastupitelkou a dále se věnovat práci pro Pražany. Bylo pro mě ctí přispět práci Pirátů například tím, že jsem v uplynulém roce zorganizovala desítky transparentních výběrových řízení do městských firem a iniciovala výpověď partnerské smlouvy s Pekingem,“ uvedla Krausová.

Podívejte se na reportáž o kauze Michaely Krausové: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Michaela Krausová

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz