Střelba

Trenér odzbrojil mladíka s brokovnicí ve škole! Incident skončil objetím

Trenér odzbrojil mladíka s brokovnicí ve škole! Incident skončil objetím
Zdroj: TN.cz

Fotbalového trenéra ze střední školy v americkém Portlandu oslavují jako hrdinu. Keanon Lowe riskoval život, když velmi citlivým způsobem odzbrojil studenta s psychickými problémy, který do školy přišel s brokovnicí.

Incident se odehrál už v květnu tohoto roku, ale video z odzbrojení žáka se až nyní objevilo na internetu. Původně totiž média informovala, že Lowe ho odzbrojil pomocí chvatu. Video odhalilo, že postupoval velmi klidně a studenta se zbraní objal a snažil se ho uklidnit. Zbraň mu sebral a další pedagog přiběhl, aby ji odnesl.

 
Jak se ukázalo později, student Angel Granados Diaz neměl v úmyslu útočit na spolužáky a zbraň měl v plánu obrátit proti sobě. Spolužákovi se předtím měl svěřit se svými problémy, které chtěl řešit sebevraždou. Keanon Lowe, trenér fotbalového týmu, uvedl, že když se student uklidnil, sedli si na podlahu a čekali na příchod policie.

 

Související obsah


"Bylo mi ho velmi líto. Mladí lidé často nevědí, co činí. Uvědomí si to, až když je pozdě," řekl Lowe pro CNN. V brokovnici prý byl pouze jeden náboj a zřejmě byla zaseknutá. Za nedovolené držení zbraně ho před týdnem odsoudili na tři roky podmíněně. Soud také nařídil, aby se podrobil léčbě na psychiatrické klinice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz