Praha

Požár rozvaděče: Z domu muselo na 50 lidí, dvojici uvěznil zaseklý výtah

Požár rozvaděče: Z domu muselo na 50 lidí, dvojici uvěznil zaseklý výtah
Zdroj: HZS Praha

Pražští hasiči zasahovali v pondělí večer městské části Bohnice u požáru rozvodné skříně bytového domu. Zakouřený dům muselo dočasně opustit zhruba pět desítek lidí.

K požáru vyrazili hasiči z holešovické a centrální stanice krátce před půl osmou večer do Hackerovy ulice. Podle informací, které HZS Praha zveřejnil na svém twitterovém účtu, opustilo dům ještě před jejich příjezdem zhruba 50 osob.

Požár rozvaděče ihned zlikvidovali CO2 hasicími přístroji a provedli průzkum v domě. Kvůli výpadku elektrické energie v sousedních objektech museli hasiči ze zaseknutého výtahu vyprostit dva lidi.

Zdroj: HZS Praha

Na místo byli přivoláni také pracovníci elektrárenské pohotovosti, kteří dům odpojili od proudu a hasiči následně rozvodnou skříň prolili těžkou pěnou. Po uhašení požáru zkontrolovali byty nad zasaženým rozvaděčem termokamerou, aby vyloučili případná skrytá ohniska.

Související obsah

Po lokalizaci požáru a následné kontrole celého domu se pak jeho obyvatelé mohli po více jak hodině vrátit do svých bytů.
Na místo byla z preventivních důvodů přivolána i záchranná služba, ale při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn. Jako příčinu požáru označil vyšetřovatel hasičů technickou závadu a předběžnou škodu odhadl na 75 tisíc korun.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Píše se na Deník.cz