Jméno

Zveřejnili aktuální pořadí oblíbenosti jmen. Najděte to své! PŘEHLED

Zveřejnili aktuální pořadí oblíbenosti jmen. Najděte to své! PŘEHLED
Zdroj: ČSÚ

Statistici zveřejnili nejnovější celkové pořadí oblíbenosti dětských jmen. Pokud se tedy zrovna to vaše neobjevilo v první dvacítce, můžete si vyhledat, jak na tom je v porovnání s ostatními. Například Eva se dělí o 70. až 77. místo.

Eliška, Jakub, Anna, Jan. Jména na prvních místech žebříčku oblíbenosti se příliš nemění. To své proto můžete najít až na nižších příčkách. Nejnovější údaje, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) na začátku týdne, pocházejí z ledna 2019.

Ze statistiky vyplývá, že některá jména, která byla dříve považována za neobvyklá, už rodiče svým dětem dávají běžně. Příkladem může být Mia (25. v pořadí), Ella (27.) nebo třeba Emily (47. - 50.). U chlapečků pak Eliáš (38.), Tobias (68. - 69.) nebo Matteo (90. - 93.).

Na úplném konci tabulky s celkovým pořadím, kterou najdete níže, je 429 dívčích a 386 chlapeckých jmen, jejichž nositelé byli letos v lednu výjimeční. Žádnému jinému dítěti nedali rodiče na začátku roku stejné jméno.

Tabulka s celkovým pořadím:

Tabulka oblíbenosti dětských jmen - leden 2019

Typ souboru:xlsx

* Tabulku stačí rozkliknout, stisknout klávesovou zkratku CTRL+ F a do kolonky napsat své jméno


Související obsah

V lednu se narodily třeba dívenky se jmény Zixin, Lujza nebo Margad. Jeden chlapeček zase dostal jméno Mikko, další Alva a jiný David Nathanael.

Nezřídka jde o kombinace dvou jmen, jako jsou Sara Maria nebo Benjamin Joseph. Další část neobvyklých jmen tvoří různé varianty stejného jména - například francouzské Michelle rodiče přetvořili na Mišel i Misheel, přičemž druhou verzi dostali dívka i chlapec.

Podívejte se na reportáž TV Nova o oblíbenosti jmen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz