Essex

Detaily z náklaďáku smrti: Řidič omdlel, když mrtvá těla uviděl!

Policie získala dalších 24 hodin k výslechu řidiče náklaďáku, ve kterém zemřelo 39 lidí. Mo Robinson podle zahraničních médií omdlel, když mrtvá těla uviděl.

Vyšetřovatelé začínají příběh tragické smrti téměř čtyřicítky čínských občanů pomalu rozplétat. Policisty měl zavolat samotný Mo Robinson, který údajně omdlel, když otevřel dveře a mrtvá těla uviděl. Policie pětadvacetiletého muže intenzivně vyslýchá. K získávání potřebných informací má dalších 24 hodin.

Kamarád Robinsona médiím popsal, že zastavil v přístavu Purfleet. Když chtěl vyndat z nákladního prostoru potřebné papíry, těla najednou uviděl. Jeden ze svědků také popsal, že omdlel krátce poté, co zavolal záchranku.

Podle prvotních informací měl kamion do země přijet z Bulharska. To ale bulharská vláda popřela s tím, že byl v Bulharsku jen registrován, a to pod hlavičkou firmy vlastněné irským občanem.

"Ten náklaďák byl zaregistrovaný v Bulharsku v roce 2017. Z Bulharska odjel před více než dvěma lety a od té doby se už nevrátil. Z tohoto důvodu není možné, aby ti lidé pocházeli z Bulharska. Stopa vede do Británie a Irska," řekl bulharský premiér.

Související obsah

Jestli Robinson věděl, jaký náklad v kamionu veze, zatím policie nezveřejnila. V noci na dnešek ale provedla razie ve třech domech v Severním Irsku, aby zjistila, jestli je do případu zapletena organizovaná skupina pašeráků lidí.

Zatím není jasné, kde a kdy byly oběti do kamionu naložené. Prozatím nebudou zveřejňované žádné další informace, dodala prokuratura. Policisté ve středu provedli dvě razie v domech, které mají souvislost se zadrženým Robinsonem.

Jeden z domů stojí ve městě Markethill a další v nedalekém Laurelvale v hrabství Armaugh v Severním Irsku, odkud řidič pocházel. Kamion odešel z přístavu v Purfleet, kam doplul z Belgie, ve středu krátce po jedné hodině ranní. Těla zesnulých objevili záchranáři jen o půl hodiny později a přivolali policisty. Zatím není jasné, kdo záchrannou službu zavolal.

TN.cz

K tématu Essex

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz