Zahraničí

Z převážení 39 těl policie obvinila dalšího řidiče. U soudu vše popřel

Z převážení 39 těl policie obvinila dalšího řidiče. U soudu vše popřel
Zdroj: APTN

V pátek stanul před soudem v britském Londýně 23letý řidič kamionu Christopher Kennedy, který je obviněný z obchodování s lidmi spojeném s úmrtím 39 lidí. V návěsu kamionu je policie našla ke konci října. Kennedy odmítl veškerá nařčení.

Christopher Kennedy pochází ze Severního Irska. Policie ho obvinila z obchodování s lidmi, ke kterému mělo docházet od 1. května 2018 do 24. října letošního roku. Řidič měl pomáhat lidem dostat se do Velké Británie za účelem vykořisťování.

Řidič byl prý zapojen i do převozu Vietnamců z belgického přístavu Zeebrugge do britského Essexu. Tam pak policie kamion, který řídil 25letý Mo Robinson, objevila. V něm cestovalo 39 lidí, které našli policisté mrtvé.

Kennedy v pátek u soudu v Old Bailey v Londýně popíral jakákoli obvinění. Odmítl obchodování s lidmi a také spiknutí za účelem vykořisťování nebo napomáhání nezákonnému přistěhovalectví. K soudu dorazil i spoluobžalovaný Mo Robinson. Ten se však připojil k líčení prostřednictvím videokonference z vězení Belmarsh, kde se nachází, uvedl deník The Guardian.

Související obsah

Robinson už dříve před soudem řekl, že se podílel na nezákonném přistěhovalectví a nezákonném získávání hotovosti. Dále čelí 39 obviněním ze zabití, převedení majetku a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Další slyšení se bude konat 16. března příštího roku. Prozatímní soud byl pak stanoven na 5. října, trvat by mohl až osm týdnů.

Kamion našla policie 23. října v britském Essexu. Cestovalo v něm 39 Vietnamců, kteří se snažili v Británii získat lepší život. Všichni umrzli v návěsu, který sloužil jako chladicí box. Během vyšetřování se ukázalo, že měl kamion v Belgii problémy při kontrole v Zeebrugge. Chyběly mu v dokumentech různé informace, kontrola ho ale pustila dál.

Připomeňte si nález 39 lidských těl v kamionu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz