Policie

Velký zásah proti koloběžkářům! Policistům s nimi došla trpělivost

Sdílené koloběžky od léta zaplavují Prahu. Koloběžkáři, kterými jsou především turisté, si často nedělají hlavu s dopravními zákazy nebo omezeními. V pátek se proto na jejich kontrolu zaměřili policisté.

Pražští policisté v posledních týdnech zveřejnili několik videí, které zachycují nehody cizinců na sdílených koloběžkách. Řidiči často nedodržují dopravní předpisy, proto je od pátečního dopoledne až do večera muži zákona kontrolovali.

"Policisté kontrolují nejen dodržování pravidel silničního provozu, ale také, zda nejezdí pod vlivem alkoholu, či drog," uvedla na twitteru Policie ČR. Kontroly probíhaly především v centru města, kde jezdí koloběžkářů nejvíc.

Krátce před šestou hodinou večer policisté oznámili, že pokutu už dostalo několik lidí. Prohřešek byl vždy stejný - jízda na koloběžce po chodníku. Na konci září cizinec smetl na Václavském náměstí dvě ženy, poté nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Související obsah

Praha s elektrokoloběžkami bojuje dlouhodobě. Na začátku týdne radní rozhodli, že hlavní město vypoví memorandum se společností Lime, která službu sdílených koloběžek provozuje. Vadí jim mimo jiné to, že firma nedokáže zabránit tomu, aby její klienti parkovali koloběžky na chodnících.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz