Nález

Na stěnách kamionu našli krvavé stopy. Lidé se snažili dostat ven

Lidé, kteří zemřeli v kamionu, nalezeném ve středu v Anglii, se z něj usilovně snažili dostat. Policisté podle britských médií našli na stěnách návěsu krvavé stopy. Oběti na sobě navíc neměly mnoho oblečení. Spekuluje se, že část z nich byla z Vietnamu, ne z Číny.

Málokdo si dovede představit, jakou hrůzu zažívali lidé, kteří zůstali uvěznění v chladícím kontejneru, nalezeném v noci na středu v anglickém městě Grays. Podle portálu Daily Mail policisté uvnitř návěsu nalezli krvavé stopy od toho, jak se migranti snažili dostat ven.

Krev podle britských médií byla jak na dveřích návěsu, tak na stěnách. Lidé do dveří bušili a doufali, že je někdo uslyší. Chladící kontejnery ale mají izolační vrstvu, přes kterou hluk nepronikne. Některé z obětí byly údajně nahé nebo měly jen tenké oblečení.

Zdroje z blízkosti vyšetřování, na které se britské portály odvolávají, hovoří o tom, že ne všichni zemřelí byli zřejmě čínské národnosti. Nejméně šest z nich byli zřejmě Vietnamci, po kterých teď pátrají jejich rodiny. Vietnamská ambasáda potvrdila, že je s nimi v kontaktu.

Mezi oběťmi mohla být 26letá Pham Thi Tra My, která matce poslala zdrcující zprávu, ve které píše, že umírá, a od té doby se neozvala. Další rodina se obává o 20letého Nguyena Dinh Luonga, který se sestře naposledy ozval v úterý z Belgie s tím, že nasedá do návěsu, kde nebude mít signál.

Související obsah

Příbuzní obou Vietnamců přiznaly, že zaplatily pašerákům lidí, aby je dostali do Velké Británie. Policie se teď snaží zadržet členy organizovaného gangu, který má migranty pašovat. Policisté v souvislosti s nálezem zadrželi zatím čtyři lidi, posledního v noci na sobotu.

Policisté vyjížděli ke kamionu v průmyslové zóně ve městě Grays ve středu před druhou ráno. Uvnitř návěsu našli 39 lidí bez známek života. Pomoc měl přivolat řidič kamionu Mo Robinson, kterého policie zadržela a stále ho vyslýchá. Je podezřelý z vraždy.

Reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz