Počasí

Sbohem, babí léto! Konec října přinese mráz i sněhové přeháňky

Sbohem, babí léto! Konec října přinese mráz i sněhové přeháňky
Zdroj: Getty Images

Babí léto končí, v následujícím týdnu se výrazně ochladí. Teploty přes den se budou pohybovat kolem deseti stupňů, v listopadu ještě klesnou. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 28. října do 24. listopadu 2019 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Po extrémně teplém období ve druhé polovině října přijde po 28. říjnu výrazné ochlazení," uvedli meteorologové na svém webu.

Oproti víkendu teploty na začátku příštího týdne spadnou o deset, v některých částech Evropy dokonce o dvacet stupňů. Teploměr tak v následujících dnech jen stěží ukáže desítku, v noci klesnou teploty na nulu a od středy může i mrznout.

V dalším týdnu se mírně oteplí, teploty se podle dlouhodobého výhledu přehoupnou přes desetistupňovou hranici. V polovině listopadu se ale znovu dostanou spíše k sedmi stupňům, tepleji bude jen výjimečně. V noci bude mrznout.

Související obsah

Pokud už se nemůžete dočkat, až začne sněžit, bude pro vás začátek listopadu ideální. Sněžit či pršet by podle meteorologů mělo především v druhém předpovědním týdnu. Do té doby se sněžení vyskytne jen výjimečně a spíše na horách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz