Zahraničí

Na oslavě univerzity v Texasu zemřeli dva lidé! Dalších 14 je zraněných

Americkým městem Greenville, který se nachází blízko Dallasu, otřásla střelba. Zatím z neznámých důvodů začal útočník pálit do lidí poloautomatickou puškou. Podle zahraničních médií neštěstí nepřežili dva lidé a více než deset je zraněných. Incident se odehrál na oslavě studentů vysoké školy.

Střelba začala v sobotu kolem 23:45. Informace potvrdila také univerzita Texas A&M, kde oběti studovali. "Naše myšlenky a modlitby jsou s oběťmi, rodinami a přáteli těch, kterých se ranní střelba v Greenville v Texasu dotkla," citovala mluvčího Michaela Johnsona CNN.

Čtrnáct zraněných studentů převezli záchranáři do místní nemocnice. Všichni si užívali oslavy začátku školního roku. Podle zahraničních médií jich tam bylo v době střelby až 750. 

Policie momentálně hledá střelce a zjišťuje, zda jím nebyl někdo ze studentů. Útočník střílel z poloautomatické zbraně. Motiv zatím není známý. Na vyšetřování se podílí také FBI a policie z Texas Rangers. 

Související obsah

Oslava se konala v objektu, který si mělo pronajmout bratrstvo univerzity. Majitel však CNN odmítl odpovědět na jakékoli dotazy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz