Domácí

Otevírací doba o státních svátcích: Kde 28. října nakoupíte? PŘEHLED

Otevírací doba o státních svátcích: Kde 28. října nakoupíte? PŘEHLED
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Dnes si Češi připomínají Den vzniku samostatného československého státu. V tento den mají podle zákona obchody větší než 200 m2 zavřeno. Nakoupit si tak můžete jen v menších prodejnách, na benzinových pumpách nebo na letištích. A na dodržování zákona dohlédne Česká obchodní inspekce (ČOI).

Pokud plánujete na státní svátek 28. října vyrazit nakoupit například na rodinný oběd, máte smůlu. V tento den je většina obchodů zavřená. Výjimku ze zákona, který začal platit v roce 2016 a během kterého nesmějí mít otevřeno obchody větší než 200 m2, tvoří prodejny na letištích a hlavních nádražích. 

V Bille můžete nakoupit pouze v prodejně na Letišti Václava Havla a na Hlavním nádraží v Praze. Oba obchody jsou otevřené podle běžné otevírací doby. Na státní svátek své obchody uzavře také Albert. Výjimkou je Hypermarket České Budějovice Nádražní, který má otevírací dobu od 9 do 18 hodin.

V pondělí nenakoupíte také v Tescu, Kauflandu, Penny Marketu nebo v Lidlu. Zavřená budou také obchodní centra. Některá se ale mohou rozhodnout, že nechají alespoň otevřené malé obchůdky. Informace naleznete na jejich webových stránkách. Otevřené mohou být také čerpací stanice, lékárny, menší obchody s potravinami nebo e-shopy.

Související obsah

O státním svátku se také Česká obchodní inspekce zaměří na obchody, zda zákon dodržují. "Jsme jediný dozorový orgán v tomto zákoně (v tento den zákazu prodeje ve státní svátky), takže budeme kontrolovat," uvedl pro TN.cz mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz