Počasí

Čeká nás studený týden s mrazivými rány, napadne také sníh!

Čeká nás studený týden s mrazivými rány, napadne také sníh!
Zdroj: TN.cz

Po takřka letním, prosluněném víkendu, se počasí tento týden výrazně pokazí. Čeká nás citelné ochlazení, déšť a ve vyšších polohách dokonce napadne sníh.

"V noci na pondělí bude postupovat přes naše území k jihovýchodu studená fronta, která se bude následně vlnit nad Alpami a částečně ještě ovlivňovat počasí u nás. Za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu až severu," uvádí v týdenní předpovědi počasí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Už dnešek bude výrazně studenější než předcházející dny. Přes den se teploty budou držet mezi osmi až dvanácti stupni, k večeru bude od jihozápadu přibývat oblačnost.

Sníh podle předpovědi dorazí v úterý, zároveň se ještě ochladí. "Bude oblačno až polojasno, na severovýchodě místy, jinde ojediněle přeháňky, nad 600 metrů sněhové. Na jihu a jihovýchodě po většinu dne oblačno až zataženo a místy slabý občasný déšť, nad 800 metrů sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C," předpovídají meteorologové.

Ve středu už noční a ranní teploty spadnou pod nulu - až na mínus dva stupně. Na horách bude ojediněle slabě sněžit. Denní teploty budou v rozmezí od čtyř do osmi stupňů.

Související obsah

 

Čtvrteční ráno a noc budou ještě mrazivější. "Jasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C," slibuje ČHMÚ.

V pátek se v ráno "oteplí" na mínus dva až plus dva stupně, denní teploty budou stejné jako ve čtvrtek. Dorazí ale déšť a přeháňky, které zasáhnou většinu území.

A jaký je výhled na následující víkend a příští pondělí? "Zataženo až oblačno, zpočátku na většině území, postupně jen místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C," uzavírají týdenní předpověď meteorologové.

Už na začátku října škrabali řidiči námrazu ze skel automobilů. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz