Domácí

Muž hodil po druhém kámen, trefil dítě v kočárku! Skončilo v nemocnici

Na pražské Florenci se na autobusové zastávce strhla hádka mezi skupinou lidí. Situace vygradovala k tomu, že jeden z mužů hodil po dalším kámen. Ten se však odrazil a trefil ženu stojící na zastávce a také batole v kočárku. Dítě s poraněním obličeje odvezla sanitka do nemocnice. Policie žádá o pomoc - hledá svědky i zraněnou ženu.

K potyčce mezi skupinkou lidí došlo v úterý 22. října v Praze v ulici Ke Štvanici na autobusové zastávce Florenc. Celý incident měl začít hádkou. Posléze vygradoval až k tomu, že jeden z mužů hodil po jiném "přesně nezjištěný předmět", uvedla policie. Výpovědi svědků se podle informací TN.cz rozcházejí v tom, co přesně muž hodil. Mohl to být kámen, dlažební kostka či kus asfaltu.

Předmět se odrazil a trefil ženu stojící na zastávce a také téměř dvouletou holčičku v kočárku, se kterou maminka čekala na autobus. Na místo proto vyrazili záchranáři, kteří zakrvácené batole s poraněným obličejem na místě ošetřili a poté převezli do nemocnice.

Podle mluvčí policie Evy Kropáčové děvčátko utrpělo vážnější zranění. I po týdnu je stále v nemocnici a nelze vyloučit, že bude mít trvalé následky.

Související obsah

Zraněná žena z místa odjela, nečekala na policisty. Kriminalisté ji proto prosí, aby se přihlásila, protože její svědectví je důležité. S žádostí o pomoc se obrací i na veřejnost. "Prosíme svědky nebo řidiče, který v daný okamžik projížděli okolo a mají ve vozidle kameru, aby zavolali na linku 158 nebo mobilní telefon 731 195 197," uvedla Kropáčová.

Případ kriminalisté vyšetřují kvůli ublížení na zdraví a výtržnictví. "V případě odsouzení pachateli hrozí až osm let ve vězení," dodala mluvčí policie.

Podívejte se na záběr z pouliční kamery:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz