Jednání

Vyšší rodičovská v ohrožení? Poslanci se hádali o daně, další věci nestihli

Poslanci znovu řešili vládní daňový balíček. Ten počítá s vyšším zdaněním alkoholu či tabáku. Hraje se také o vyšší rodičovský příspěvek, na který bez schválení balíčku nebudou peníze. Ani na třetí pokus jej nestihli projednat.

Zákonodárci se o navýšení daní dohadovali už minulý týden, ale bez jakéhokoliv výsledku. A už před začátkem pátečního jednání nebylo pravděpodobné, že by hlasování stihli. A tak se i stalo.

Schůze v devět hodin ráno odstartovala projevem Zbyňka Stanjury z ODS, který u řečnického pultíku stál ještě po 11. hodině dopoledne.

Vládní balíček tvrdě a vytrvale tepe právě především pravicová opozice, která s některými jeho částmi nesouhlasí. Většinu středečního jednání vyplnily projevy vládních kritiků.

Související obsah

Koalici přitom běží čas - na schválení daňového balíčku je totiž navázené slíbené zvýšení rodičovského příspěvku. Víc peněz by rodiny měly dostávat už od ledna, čím dál tím pravděpodobnější ovšem je, že se tento termín nestihne.

Opoziční poslanci kritizují především vyšší zdanění technických rezerv na životní pojištění občanů, které podle nich povede ke zdražení pojištění. Místopředsedkyni STAN Věře Kovářové se nelíbí třeba zdvojnásobení poplatku za vklad do katastru nemovitostí.

Podívejte se na reportáž z poledních Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz