Skládka

V areálu u Máchova jezera se hromadí odpadky! Vozí je sem firma z Itálie

Celníci v Doksech na Českolipsku se snaží zabránit kamionům, aby do areálu bývalé sodovkárny navážely další odpad z Itálie. Začaly ho tam vozit před několika dny a úřady se to dozvěděly až poté, co místní lidé upozornili na šířící se zápach. V areálu měla vzniknout linka na recyklaci tříděného odpadu.

Kolem bývalé sodovkárny v Doksech hlídkují celníci. Zadržují kamiony, které sem naváží další údajně nerecyklovatelný odpad. Na to, že v blízkosti Máchova jezera a zdroje pitné vody vzniká zřejmě nelegální skládka odpadu, upozornili městský úřad místní obyvatelé.

Podle nich to ale nepomohlo a každý den sem přijížděly další kamiony s nákladem. Obrátili se tedy na Inspekci životního prostředí a Celní úřad. Podle jejich zjištění se pravděpodobně jedná o nelegální přeshraniční přepravu plastových odpadů z Itálie.

Související obsah

Starostka Doks tvrdí, že v budově měl být původně recyklovatelný odpad. Taková prý byla domluva s majitelem firmy, která sem odpad naváží. Materiál teď zřejmě bude muset být odvezen zpátky do zahraničí.

Společnost, která odpad do Doks nechala navézt je podle úřadu z Ostravy. Pokud se potvrdí, že porušila zákony, hrozí jí pokuta až 50 milionů korun.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz