Náklaďák

Poplach na Barrandově! Z auta vytekla kyselina, silnici na hodiny uzavřeli

Na korbě nákladního auta se ve čtvrtek kolem poledne za jízdy převrátily barely s kyselinou a dalšími látkami, které začaly unikat na vozovku. Frekventovaná silnice musela být na několik hodin kompletně uzavřena. Hasiči zasahovali v dýchací technice a protichemických oblecích.

Podobně vypadají cvičení hasičů, při kterých se simulují chemické havárie. Tohle ale žádné cvičení nebylo. Nákladní auto mířilo v poledne po ulici K Barrandovu od Pražského okruhu do centra. Najednou na něj začali troubit řidiči, kteří si všimli, že z korby cosi teče.

"Na korbě nákladního auta došlo k převrácení barelu s chemikálií. Velitel zásahu uzavřel část ulice K Barrandovu," sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka. Desítky litrů látky se rozlily do obou směrů čtyřproudé silnice. Ta musela být kompletně uzavřena.

Zhruba sto metrů od místa nehody jsou dvě čerpací stanice, které musely být po dobu zásahu uzavřeny. Podle hasičů ale nehrozí, že by se látka dostala do podzemních nádrží.

Čekající auta nechali policisté otočit a dojet k nejbližší křižovatce. Tam pak kvůli hustému provozu řídil dopravu regulovčík. Kolony se tvořily už na Smíchově.

Související obsah

"Část hasičů musela do chemických obleků, museli jsme vstoupit přímo do nákladního prostoru vozu, zjistit, o jakou látku jde, a zamezit dalšímu úniku," popsal Kavka.

Z barelů unikla především kyselina chlorovodíková. Používá se k čištění a leptání kovů nebo rozpouštění vodního kamene. Patří mezi velmi silné žíraviny. "Příčiny úniku látek v současnosti zjišťují policisté," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Než řidič nákladního auta zastavil a dorazili hasiči, mohly kyselinou projet desítky aut. Hasiči řidiče vyzývají, aby si opláchli pneumatiky vodou.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz