Islámský stát

Islámský stát potvrdil smrt svého vůdce! Oznámil jméno jeho nástupce

Teroristická organizace Islámský stát (ISIS) potvrdila smrt svého vůdce Abú Bakra al-Bagdádího. Zároveň oznámila, že jejím novým vůdcem se stal Ibráhím al-Hášimí al-Kurajší. Informovala o tom agentura AP, která se odvolává na náhrávku, kterou měl ISIS zveřejnit ve čtvrtek.

Mluvčí Islámského státu Abú Hamza al-Kurajší na nahrávce potvrdil také zabití dosavadního mluvčího IS Abú Hasana Muhádžira. Ten byl zároveň vysoce postaveným představitelem teroristické organizace a hlavním pomocníkem Bagdádího, tvrdí agentura AP.

Bagdádí zemřel při víkendové operaci amerického speciálního komanda v Sýrii. Před pěti lety zmizel neznámo kam a od té doby ho vojáci hledali. Jeho úmrtí potvrdil už v neděli také americký prezident Donald Trump.

Vůdce Islámského státu se snažil před vojáky ukrýt v tunelu a s sebou vedl i své tři děti. Když však došel na konec cesty, odpálil sebe i rodinu.

Související obsah

Patnáct minut po smrti Bagdádího byly provedeny testy DNA, které potvrdily úspěch operace. Trump nezapomněl v proslovu poděkovat Rusku, Sýrii, Iráku, Turecku a syrským Kurdům za pomoc během mise. Kurdové prý USA poskytli velmi užitečné informace.

Na podrobnosti z úspěšné vojenské akce v Sýrii se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Islámský stát

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz