Tygr

Tygři trpěli v kamionu osm dní, o jejich životy teď bojují v polské zoo!

Zoo v polské Poznani bojuje o život sedmi z devíti přeživších tygrů, které se řidič kamionu pokusil nelegálně vyvézt z Evropské unie do Ruska. K převozu ale neměl potřebná povolení a na polsko-běloruských hranicích ho celníci zastavili.

Po mnoha dnech se ztrápení tygři dočkali záchrany. Po převozu z polsko-běloruských hranic se jejich novým domovem stala poznaňská zoo. Boj o jejich život tím ale nekončí.

"Byli jsme schopni zachránit všech devět tygrů, ale nevíme, jak dlouho jejich léčba potrvá. Stav jednoho zvířete je velmi špatný a v jeho očích vidíme, jak se na něm podepsal pobyt v malé kleci, kde se nemohl hýbat a kde byl ve vlastních výkalech," popsala ředitelka zoo Ewa Zgrabczynská.

Deset tygrů převážel obchodník z Itálie do Ruska v naprosto nevyhovujících podmínkách. Urazili dva tisíce kilometrů, než vůz zastavili celníci. "Tak špatně připravený převoz nepamatujeme," kroutí hlavou veterinář Jaroslaw Nesterowicz.

Související obsah

Jeden z tygrů hladovění a stres z převozu nepřežil. Ostatní nyní čeká léčba antibiotiky a až se zotaví, stane se jejich novým domovem rezervace ve Španělsku. Polsko případ vyšetřuje jako týrání zvířat a obvinila z něj ruského občana, který si deset tygrů od italského obchodníka objednal.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz