Zahraničí

ISIS chce pomstít smrt Bagdádího! Spojeným státům hrozí krvavými útoky

ISIS chce pomstít smrt Bagdádího! Spojeným státům hrozí krvavými útoky
Zdroj: Twitter

Na sociálních sítích se objevila nová nahrávka, na které teroristická organizace Islámský stát (ISIS) hovoří o smrti svého dlouholetého vůdce Abú Bakra al-Bagdádího. Zároveň slibuje pomstu proti všem nevěřícím. Podle odborníků by smrt Bagdádího mohla způsobit, že se ISIS vzchopí a bude sílit. Na možné odvetné útoky se připravují už Spojené státy.

Novým vůdcem teroristické organizace se stal Ibrahím al-Hašimí al-Kurajší. Jméno je podle odborníků neznámé, ale může představovat významnou vůdčí osobnost.

Podle odborníků teď nastane jedna ze dvou možností - buď se skupina ještě více roztříští, nebo ji nový vůdce znovu stmelí. V tom případě by z ní opět vzešla bojovná síla, informovala agentura Reuters.

O této variantě hovořil i mluvčí ISIS, který ve zveřejněné nahrávce varoval Spojené státy. Odplata za smrt Bagdádího se prý už chystá. "Dejte si pozor na pomstu, která čeká nevěřící a odpadlíky," řekl mluvčí skupiny Hamza al-Kurajší v nahrávce.

Al-Kurajší nahradil bývalého mluvčího Abú al-Hasana al-Muhádžíra, který měl během útoků na ISIS také zemřít. Od té doby už se ISIS přihlásil k několika útokům v Sýrii, Afghánistánu a v Iráku. Dříve také skupina uvedla, že jejich operace probíhají denně.

Související obsah

Spojené státy se už nahrávkou začaly zabývat a připravují se na případné útoky ISIS proti nim. Země je podle generála Franka McKenzieho v pohotovosti.

"Bude jim nějakou dobu trvat, než někoho ustanoví, aby vedl organizaci. Během této doby může být jejich jednání trochu nesouvislé. Budou nebezpeční," řekl generál krátce po útoku na Bagdádího. Dodal také, že jsou na odplatu připraveni, informoval portál breakingnews.ie.

Podívejte se na záběry dopadení al-Bagdádího:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz