Domácí

Stíhačky na obloze vyděsily Pražany! Doprovázely velké letadlo. VIDEO

Přelet vládního letadla v doprovodu dvou stíhaček pořádně zamotal hlavu obyvatelům pražských Kbel. Domněnky ohledně nehlášených vojenských manévrů rozptýlil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Na letecké základně v Kbelích jen vítali do funkce nového velitele.

Do redakce TN.cz zavolal v pátek dopoledne vyděšný čtenář Štěpán a ohlásil, že nad Prahou sleduje dvě stíhačky, které doprovázejí velký letoun. Pohled na armádní stroje ho vyděsil a chtěl vědět, co se děje.

Redakce TN.cz událost promptně prověřila a zjistila, že šlo o vojenský ceremoniál na letišti. Po letech ve funkci se tam totiž v deset hodin dopoledne s pozicí velitele 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely loučil plukovník David Klement.

Ve funkci ho střídá plukovník Martin Nezbeda. Předání funkce doprovázel vojenský slavnostní akt v prostorách 24. letecké základny, přelet letadel byl součástí ceremonie.

Související obsah

Slavnostní předání funkce proběhlo z rukou velitele Vzdušných sil Armády České republiky generálmajora Petra Hromka a přítomni mu byli spolu se zástupci velení armády i  ministr obrany Lubomír Metnar a předsedkyně  sněmovního Výboru pro obranu Jana Černochová. 


 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz