Vánoční trhy

Kam za vůní punče? Nejpopulárnější vánoční trhy u sousedů! PŘEHLED

Kam za vůní punče? Nejpopulárnější vánoční trhy u sousedů! PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Kalendář ještě stále hlásí podzim, Vánoce se ale nezadržitelně blíží. Města se proto už brzy zahalí do sváteční atmosféry a náměstí zaplní vánoční trhy. Ty jsou na programu i u našich sousedů, kde každý rok zamíří obrovské množství Čechů.

Mezi nejoblíbenější vánoční trhy v okolních zemích patří ty ve Vídni, Salcburku, Vratislavi, Drážďanech a Norimberku. Za vůní punče a perníčků stojí za to vyrazit také do maďarské Budapešti.

Hlavní město Rakouska nabízí svým návštěvníkům více než 20 vánočních trhů. Ty nejvýznamnější začínají už v pátek 15. listopadu přímo před monumentální budovou vídeňské radnice. Více než 150 prodejních stánků s vánočními dárky, dobrotami a nápoji pro zahřátí pak můžete u našich jižních sousedů navštívit až do 26. prosince.

Rakousko láká na vánoční trhy také do historického Salcburku. Trhy se tady konají na sousedních náměstích Domplatz a Residenzplatz, další najdete i u zámku Mirabell a na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg, která je nepřehlédnutelnou dominantou města. Doslova pohádkovou atmosféru můžete zažít od 21. listopadu do 26. prosince.

Za návštěvu stojí také jeden z nejstarších vánočních trhů v Německu. Ten začíná 27. listopadu na náměstí Altmarkt v Drážďanech. Otevřeno bude kolem 250 stánků, ve kterých můžete platit také pamětními tolary. Vyměnit si je můžete v informačních centrech Dresden Information. Trhy budou zakončeny na Štědrý den.

Související obsah

 

K největším vánočním trhům ve střední Evropě se řadí "Christkindlesmarkt“ v bavorském Norimberku. Každý rok jej navštíví přes dva miliony návštěvníků. Více než 200 stánků se otevře v pátek 29 listopadu. Trh v historickém jádru města na náměstí Hauptmarkt můžete navštívit až do 24. prosince.

Za zmínku stojí také trhy v polské Vratislavi. Ty se konají od 22. listopadu do 31. prosince na tamním Rynku v centru města, který je největším středověkým náměstím v Evropě. Stánky jsou rozmístěné okolo radnice, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Polsku.

Související obsah

Mezi turisty je nejvyhledávanějším polským městem bezesporu Krakov. I toto bývalé královské město láká na vánoční trhy, které najdete na hlavním krakovském náměstí, které se v adventní městečko promění 30. listopadu. Oblíbené polské trhy pak potrvají až do 26. prosince.

K nejkrásnějším a největším trhům se řadí také ty v Budapešti. Maďarské hlavní město v období adventu každý rok navštíví přes 600 tisíc lidí. Prodejní stánky zde nenajdete pouze na jednom náměstí, jsou rozesety hned na několika místech v centru. Trhy začínají 28. listopadu a na rozdíl od ostatních měst trvají až do prvního dne nového roku.

Také města v Česku se chystají na Vánoce. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz