Dušičky

O dušičkách vyjeli sváteční jezdci, na silnici přišlo o život osm lidí

O dušičkách vyjeli sváteční jezdci, na silnici přišlo o život osm lidí
Zdroj: Getty Images

První listopadový víkend je z pohledu policie rizikový, kvůli svátku Památky zesnulých vyjíždí řada tzv. svátečních řidičů. K tomu se přidalo nevlídné, deštivé počasí, policie proto na mnoha místech zvýšila dohled na silnicích.

„Sváteční jezdci mohou svou malou zkušeností se současným hustým provozem napáchat stejnou škodu jako tzv. piráti silnic,“ zdůvodňuje por. Iva Kormošová z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.


Do opatření se zapojili jak dopravní policisté, tak i policisté z obvodních oddělení, kteří se zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu převážně u hřbitovů a na příjezdových cestách k nim. Dbali rovněž na bezpečnost chodců. Mnozí si totiž neuvědomují, že s podzimem se prodlužuje doba snížené viditelnosti a lidé stále zapomínají na reflexní prvky jako doplňky oblečení.

Související obsah


Na silnicích během uplynulého víkendu zahynulo celkem osm lidí. V sobotu došlo na území České republiky k 297 nehodám, smrtelné byly po jedné ve Středočeském, Jihočeském, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. V neděli bylo nehod 201, bez smrtelných zranění se bohužel neobešly v kraji Středočeském, Plzeňském, Zlínském a v Praze.

Nejvíce se bouralo oba dny na území hlavního města, během dvou dnů zde došlo k devadesáti osmi nehodám.

Tragický víkend na českých silnicích:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dušičky

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz