Aplikace

Google mapy špehují uživatele. Teď to konečně půjde vypnout! NÁVOD

Google mapy špehují uživatele. Teď to konečně půjde vypnout! NÁVOD
Zdroj: Profimedia

Oblíbená mapová aplikace Google Maps, která je nainstalovaná v každém chytrém telefonu s operačním systémem Android, zavádí novinku, která podstatně zvyšuje soukromí uživatelů.

Zatímco v továrním nastavení si aplikace ukládá historii hledání a zjišťuje i polohu telefonu, čímž uživatele v podstatě špehuje, nyní má být tomuto "stopování" konec.

Jak upozorňuje britský Daily Mail, Google do své mapové aplikace přidává takzvaný inkognito mód. Pokud si ho lidé aktivují, Google Maps je přestanou špehovat - nebudou si ukládat historii vyhledávání, nebudou sledovat polohu telefonu a další věci.

Specializovaný portál Tech Crunch upozornil, že Google novinku vypouští postupně a není tak zatím dostupná pro všechny uživatele. To by se mělo změnit nejpozději za pár dní.

Související obsah

Uživatelé, kteří chtějí více chránit svoje soukromí, si musejí inkognito mód zapnout ručně. Po spuštění Google Maps stačí kliknout na profilový obrázek v pravém horním rohu a nové soukromé nastavení aktivovat hned pod správou Google účtu.

Nově také mohou uživatelé aplikace do map zanášet pozici radarů měřících rychlost nebo dopravní zácpy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Aplikace

Důležité Události

Píše se na Deník.cz