Pardubický kraj

Muž se v Pardubicích zapálil před dětmi! Křičel o bohu, tvrdí svědek

V pondělí večer se v Pardubicích u divadla neznámý muž pokusil spáchat sebevraždu upálením se. Svědci zareagovali pohotově a okamžitě ho uhasili. Muž by měl být stále naživu. Podle svědka měl křičet něco o bohu.

Podle informací TV Nova se jednalo o muže. Ten se pokusil spáchat sebevraždu v centru Pardubic před divadlem. Kolemjdoucí lidé ho okamžitě uhasili. Muž by měl být naživu. Na místo pro jistotu vyrazili hasiči.

Záchranáři potvrdili informaci, že vyjížděli k popálenému člověku. Vyslali pro něj i vrtulník, který ho přepravil do nemocnice. Případem se zabývají i pardubičtí kriminalisté, kteří vyšetřují jeho okolnosti.

Televizi Nova se podařilo udělat rozhovor se svědkem, který hořícího muže pomáhal hasit. "Šel jsem z krámu s přítelkyní, s dítětem. Viděl jsem, jak od divadla utíkají maminky s dětmi a za nimi běží hořící chlap. Běžel jsem proti němu. Hasil jsem ho svým prádlem. Sundal jsem mikinu, řekl mu, ať si lehne na zem. Dal jsem na něj tu mikinu. Hořel od půlky pasu nahoru. Metr nad ním byly plameny. Křičel něco o bohu," popsal události pondělního večera svědek.

Související obsah

Nejedná se o první případ pokusu o upálení v tomto roce. V lednu, den před výročím upálení Jana Palacha, se na Václavském náměstí polil hořlavinou 54letý muž a zapálil se. O totéž se pokusil den poté i 46letý muž u Národního muzea. Strážníkům se ale podařilo mu v tom zabránit.

Podrobnosti k otřesnému případu z ledna si připomeňte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pardubický kraj

Důležité Události

Píše se na Deník.cz