Karel Gott

Lidé hledali místo k uctění Gottovy památky o Dušičkách i na jeho svátek

Měsíc po smrti Karla Gotta se Na Bertramce stále objevují nové květiny a zapálené svíčky. Lidé při památce zesnulých, lidově Dušičkách, nevěděli, kde mohou uctít mistrovu památku.

Na chodníku před vilou Gottových se objevily kromě hořících svíček také řezané květiny, květiny v květináčích i sušené kytice. Mezi nimi jsou fotografie, vzkazy nebo drobné dárky. Lidé totiž stále netuší, na jaké jiné místo předměty nosit.

Kromě Dušiček uctili Gottovi příznivci jeho jméno i v pondělí, kdy měl svátek Karel. Dobrodružnější povahy vyrazily na hřbitov na vlastní pěst, hledat podle fotek z médií, kde by mělo být do budoucna zpěvákovo místo posledního odpočínku. I tam je tedy pár svíček. Vdova Ivana totiž stále oficiálně nesdělila umístění hrobu legendárního zpěváka na pražských Malvazinkách.

Související obsah

Na zpěvákovu počest by některé místo v Praze mohlo nést jeho jméno. Místopisná komise rady hlavního města doporučila možnosti pojmenování veřejného prostranství. Návrhy Praha projednává s Gottovou rodinou. Konečné rozhodnutí o pojmenování místa má ale městská rada.

špr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz