Zajímavosti

Návštěva na Bertramce a vzkazy u hrobu: Karel Gott zemřel před třemi lety

Uplynuly tři roky od odchodu Karla Gotta na věčný odpočinek. Slavík ve věku 80 let podlehl akutní leukémii. Česko přišlo nejenom o obdivovaného zpěváka, ale i osobnost, kterou lidé vnímali jako záruku klidu a pohody. Podívejte se, jak se na Gotta vzpomíná na Malvazinkách a Bertramce.

Nad Karlem Gottem na malvazinském hřbitově bdí větší i menší sošky andělů. Hrob už není obsypaný květinami jako před třemi lety, kdy se stal poutním místem zpěvákových fanoušků, vzkazy tam ale příznivci stále zanechávají.

"Vzpomínáme," stojí na jedné ze zapálených svíček. Kytici s černou stuhou před rozměrným pomníkem s Gottovou podobiznou zanechal i pár ze Slovenska. "Nikdy nezapomeneme," nechal na ni napsat.

V sobotu nechal na hrob Karla Gotta poslat kytici s trikolórou také prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou.  

Den před chmurným výročím bylo rušno i před vilou na pražské Bertramce, kterou Gott tolik miloval. Vdova Ivana s dcerami Charlotte a Nelly tam stále bydlí. A v pátek měly návštěvu, zahradníci se přijeli postarat o úpravu pozemku, jenž dům obklopuje.

Související obsah

"S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera krátce před půlnocí po těžké a dlouhé nemoci opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma v tichém spánku a v kruhu své rodiny." Těmito slovy Ivana Gottová před třemi lety informovala, že věčný slavík je po smrti.

Gott podlehl zákeřné leukémii v úterý 1. října 2019, pozůstalí se zveřejněním zdrcující zprávy počkali do středečního rána.

Česko pohltil nesmírný smutek, desetitisíce lidí se přišly rozloučit k vystavené rakvi na pražský Žofín a o několik dní později proběhl pohřeb se státními poctami v katedrále sv. Víta na Pražském hradě.

Podívejte se na reportáž z 2. 10. 2019, kdy TV Nova informovala o smrti Karla Gotta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz