Dopravní podnik

Neroztahujte nohy! Dopravní podnik školí muže, jak mají správně sedět

Neroztahujte nohy! Dopravní podnik školí muže, jak mají správně sedět
Zdroj: Getty Images

Muži v hlavním městě Rakouska mají utrum s oblíbenou polohou sezení ve veřejné dopravě. Vídeňský dopravní podnik je totiž na svých sociálních sítích vyzval, aby byli ohleduplní a neroztahovali nohy. Údajně tak omezují cestující okolo. Tento způsob sezení zakázali v minulých letech například v Madridu nebo New Yorku.

Vídeňský dopravní podnik zveřejnil na twitteru příspěvek, ve kterém vyzývá muže, aby v dopravních prostředcích neseděli s roztaženýma nohama. "Buďte gentlemani a držte své nohy u sebe," stojí v obrázku, kde zároveň dopravce ilustruje příklady nesprávného a správného sezení.

Muži údajně zabírají mnoho místa a omezují osobní prostor cestujících, kteří sedí vedle nich. Dopravní podnik se však nechystá tento způsob sezení zakazovat, neplánuje ani rozsáhlejší kampaň. 

 

K zákazu se naopak uchýlil provozovatel městské hromadné dopravy v hlavním městě Španělska. V roce 2017 začal navíc Madrid do dopravních prostředků umísťovat symboly, které zobrazují sedící osobu s roztaženýma nohama. Vedle ní je pak vyobrazen velký červený kříž. 

Související obsah

Vedení města a dopravce se tak rozhodlo poté, co zákaz požadovala v internetové petici skupina žen Mujeres en Lucha (Ženy v boji), kterou svým podpisem podpořilo 12 tisíc lidí. Se stejným zákazem přišel také New York. V roce 2014 proto odstartoval kampaň "Kámo, neroztahuj se".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz