Milion chvilek pro demokracii

Milion chvilek má novou píseň, žádá konec Zemana a Babiše! VIDEO

Milion chvilek má novou píseň, žádá konec Zemana a Babiše! VIDEO
Zdroj: Profimedia

Bára Basiková a raper Josef Galen nazpívali písničku pro spolek Milion Chvilek pro demokracii. Sloužit má jako pozvánka na další pražskou demonstraci, která proběhne v sobotu 16. listopadu. Ve videoklipu, který k písni vznikl, vystupuje také několik známých tváří.

"Pýcha předchází pád, teď vážně nemůžem to vzdát, když můžou okrádat a lhát, dál budeme protestovat," začíná píseň, která vznikla pro spolek Milion chvilek pro demokracii. Mladý raper Josef Galen a zpěvačka Bára Basiková v ní vyzývají k odstoupení prezidenta Miloše Zemana a k demisi premiéra Andreje Babiše (ANO).

"Chcem, aby Zeman odstoupil a Babiš podal demisi, buďte rádi, že to neřešíme jako kdysi," rapuje Galen a ukazuje na budovu, odkud byli v minulosti vyhozeni z oken během pražské defenestrace konšelé.

Ve videoklipu, který se objevil na Youtube, vystupuje také řada českých herců a zpěváků. S transparenty v ruce promlouvá například zpěvačka Marta Jandová, režisér Ondřej Havelka, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herci Matouš Ruml, Bára Hrzánová, Jan Komínek, Karel Heřmánek ml., Jan Potměšil nebo Adrian Jastraban.

Související obsah

"Tam kde bory šuměly, teď roste řepka. Chceme spravedlnost, která není slepá a křehká," dodává raper, který na závěr písně zve na velkou demonstraci, kterou chystá spolek Milion Chvilek pro demokracii na sobotu 16. listopadu od 14 hodin.

Připomeňte si demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Milion chvilek pro demokracii

Důležité Události

Píše se na Deník.cz