Krádež auta

Horor před školou v Praze! Neznámý muž ukradl auto i s dítětem

Horor zažila jednatřicetiletá žena, která před jednou z pražských základních škol nechala nastartované auto se šestiměsíční dcerou uvnitř. Než stihla druhé dítě vyzvednout ze školy, auto i s malou holčičkou bylo pryč!

Neznámý muž si všiml nastartovaného auta, využil okamžiku, nasedl do něj a odjel. Až později si všiml, že na zadním sedadle v dětské sedačce spí dítě. S autem zajel na parkoviště, kde půlroční holčičku v sedačce vyložil a pokračoval v jízdě.

Dítě naštěstí našla náhodná kolemjdoucí, která na místě chvíli čekala v domnění, že si pro holčičku rodiče přijdou. Když pochopila, že se tak nestane, duchapřítomně ji odnesla na místní policejní služebnu.

Tou dobou už policisté hovořili s matkou dítěte. Když se dozvěděli, že miminko je v pořádku a bezpečí na spořilovském policejním oddělení, ihned pro něj vyrazili, aby si maminka mohla dcerku převzít.

Související obsah

 

Krádež auta s dítětem zachytila kamera, na které je vidět muž v červené bundě, který vozidlo odcizil. Pachateli na záběrech ovšem není vidět do tváře, jeho podobu by ale mohla zachytit některá z palubních kamer ostatních vozidel, která tou dobou projížděla kolem. "Žádáme řidiče, kteří se v pondělí 4. listopadu okolo 15:30 hodin pohybovali u základní školy v Mikulově ulici v Praze 4, aby se ozvali na linku 158," vyzývá případné svědky tiskový mluvčí krajské policie Jan Daněk.

Případ policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který v případě dopadení pachateli hrozí až pět let za mřížemi. Auto, ve kterém se zatím neznámý muž proháněl, bylo v noci z úterý na středu nalezeno havarované na křižovatce ulice U Plynárny a Nad Vinným potokem.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz