Krádež auta

Horor před školou v Praze! Neznámý muž ukradl auto i s dítětem

Horor zažila jednatřicetiletá žena, která před jednou z pražských základních škol nechala nastartované auto se šestiměsíční dcerou uvnitř. Než stihla druhé dítě vyzvednout ze školy, auto i s malou holčičkou bylo pryč!

Neznámý muž si všiml nastartovaného auta, využil okamžiku, nasedl do něj a odjel. Až později si všiml, že na zadním sedadle v dětské sedačce spí dítě. S autem zajel na parkoviště, kde půlroční holčičku v sedačce vyložil a pokračoval v jízdě.

Dítě naštěstí našla náhodná kolemjdoucí, která na místě chvíli čekala v domnění, že si pro holčičku rodiče přijdou. Když pochopila, že se tak nestane, duchapřítomně ji odnesla na místní policejní služebnu.

Tou dobou už policisté hovořili s matkou dítěte. Když se dozvěděli, že miminko je v pořádku a bezpečí na spořilovském policejním oddělení, ihned pro něj vyrazili, aby si maminka mohla dcerku převzít.

Související obsah

 

Krádež auta s dítětem zachytila kamera, na které je vidět muž v červené bundě, který vozidlo odcizil. Pachateli na záběrech ovšem není vidět do tváře, jeho podobu by ale mohla zachytit některá z palubních kamer ostatních vozidel, která tou dobou projížděla kolem. "Žádáme řidiče, kteří se v pondělí 4. listopadu okolo 15:30 hodin pohybovali u základní školy v Mikulově ulici v Praze 4, aby se ozvali na linku 158," vyzývá případné svědky tiskový mluvčí krajské policie Jan Daněk.

Případ policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který v případě dopadení pachateli hrozí až pět let za mřížemi. Auto, ve kterém se zatím neznámý muž proháněl, bylo v noci z úterý na středu nalezeno havarované na křižovatce ulice U Plynárny a Nad Vinným potokem.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz