Máslo

Ošizené máslo v obchodech! Jen lidská chyba, omlouvá se Olma

Ošizené máslo v obchodech! Jen lidská chyba, omlouvá se Olma
Zdroj: Getty Images

Přinesli jste si z obchodu máslo, ale chutí a vůní vám připomíná spíše rostlinný tuk? Než se začnete rozčilovat nad klesající kvalitou mléčných výrobků, zkontrolujte si údaje na obalu.

Olomoucké mlékárenské firmě se podařilo zaměnit rostlinný tuk Zlatá Haná za máslo, a mohla tím některé zákazníky uvést v omyl. „Vinou lidského pochybení byl zabalen rostlinný tuk Zlatá Haná do obalu másla,“ vysvětlila Dana Dvořáková, Vedoucí útvaru vývoje a řízení jakosti.

O své zdraví se obávat nemusíte, výrobek je zdravotně nezávadný, ale neodpovídá deklaraci na obale, má odlišnou chuť a vůni. „Jedná se o výrobek označený jako Olomoucké máslo. Dotčená je pouze malá část výroby s datem spotřeby 11.12. 2019, šarže L101,“ doplňuje Dana Dvořáková.

Související obsah


Pokud jste si tento nestandardní výrobek zakoupili, máte ze zákona právo ho reklamovat. Zákazníkům může vadit i rozdíl v ceně, Zlatá Haná stojí kolem 25 korun, zatímco cena másla se aktuálně pohybuje kolem padesáti korun a výš.


Reklamaci můžete směrovat na email reklamace@olma.cz. „Výrobek vám bude plně nahrazen. Je nám líto, že k tomuto omylu došlo a velice se za něj omlouváme,“ doplnila Dana Dvořáková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz