Výbuch

Výbuch v německém dole! Pod zemí je uvězněno přes 30 lidí

Záchranáři u německého města Teutschenthal zachraňují více než 30 lidí, kteří zůstali uvězněni po výbuchu dolu v podzemí. V péči lékařů skončili dva lidé, kteří utrpěli zranění.

Výbuch se odehrál v pátek ráno v podzemí. Třicet lidí podle webu RT.com zůstalo v dole uvězněno, ale jsou v bezpečnostním prostoru.

Záchranný prostor má zásoby kyslíku, díky kterému mají záchranáři více času se k uvězněným horníkům dostat. Uvězněni jsou zhruba 700 metrů pod povrchem. Do bezpečí by se ale mohli dostat neporušenou šachtou.

Související obsah

Teutschenthal je malé město, ve kterém žije přibližně 13 tisíc lidí. Místní doly byly v roce 1982 uzavřeny, ale později přestavěny a znovu otevřeny. V dole pracuje přibližně 100 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Výbuch

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz