Domácí

To se vyplatí... Muž chtěl odjet bez zaplacení. Naboural, co se dalo

K nesmyslnému až komickému manévru se uchýlil třiatřicetiletý muž, který se na Brněnsku rozhodl od benzínky ujet bez placení. Škoda, kterou přitom sám sobě nadělal, dalece přesahovala cenu benzínu, který se rozhodl ukrást.

Řidič se vydal natankovat na benzínku poblíž Podolí a za cíl si dal ujet bez zaplacení. Zastavil u stojanu a natankoval benzín v hodnotě zhruba 600 korun. Měl tu smůlu, že obsluze čerpací stanice se od začátku zdál podezřelý a prozřetelně mu zablokovala výjezd závorou. Chlapík nelenil a rozhodl se závoru objet.

Zmatkující "benzínový lupič" se nejprve pokusil objet závoru po trávníku, ale najetí na jeden z kamenů, které byly na trávě rozmístěné, ho vyplašilo natolik, že začal couvat. Ani napodruhé se mu nepodařilo uniknout kolem závory, aniž by při tom najel na balvan. Nakonec rezignoval a zvolil odjezd skrze spuštěnou závoru.

Útěk přes překážku byl sice úspěšný, pachatel ovšem ani na chvíli nepomyslel na to, že celou jeho krasojízdu snímá bezpečnostní kamera. Policistům navíc jeho totožnost potvrdila autopůjčovna, ze které byl vůz, který řídil. Muž má k tomu všemu již záznam z minulosti.

"Bilance několikaminutové akce je tristní. Muž získal za šest stovek benzín a na závoře a vypůjčeném automobilu způsobil škodu za nejméně deset tisíc korun," poznamenává k řidičovu výkonu mluvčí místní policie Bohumil Malášek. Nešikovný útěkář je nyní stíhaný pro krádež a poškození cizí věci.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz