Zahraničí

Ruský profesor zabil svou milenku. Její useknuté ruce si nesl v batohu

Známý ruský historik Oleg Sokolov se přiznal k vraždě bývalé studentky a své milenky. Přišlo se na to za dosti kuriózních okolností. Patrně se chtěl postupně zbavit částí těla mrtvé ženy, schoval tudíž do batohu její useknuté ruce. Předtím se ale posilnil alkoholem, na což posléze doplatil - cestou totiž spadl do řeky. Policie pak u něj doma našla další ostatky.

Uznávaný ruský historik Oleg Sokolov čelí obvinění z vraždy, ze které se  sám přiznal poté, co u něj policisté našli useknuté ruce mladé ženy. Ty si nesl v batohu, protože však byl opilý, zřejmě neudržel rovnováhu a spadl do řeky. O kuriózním případu informovala televize BBC s odkazem na místní média.

K hrůznému činu došlo v Petrohradě. Žena, jíž ruce patřily, byla jeho milenka a bývalá studentka 24letá Anastázie Ješčenková, kterou měl zabít při hádce. Sokolov se chtěl zřejmě postupně zbavit částí jejího těla. Kromě rukou jí uřízl i nohy a hlavu - zbylé ostatky policisté našli u něj doma.

Z řeky vylovili nejen profesora, ale i tašku s částmi lidského těla

Zdroj: Profimedia

Ruská média spekulují o tom, že chtěl nejprve ukrýt její tělo a poté na veřejnosti spáchat sebevraždu v kostýmu Napoleona. "Přiznal svou vinu," uvedl jeho právník a dodal, že Sokolov svého činu lituje a s policií spolupracuje. Poté, co ho vytáhli z řeky, měl skončit v nemocnici kvůli podchlazení. Podle jeho právníka na tom psychicky není dobře.

Související obsah

Třiašedesátiletý Oleg Sokolov je známým ruským historikem a profesorem, který se specializuje na Napoleona a francouzskou historii. O svém oblíbenci napsal několik knih a konzultoval rovněž některé historické filmy. Jeho studenti ho popsali jako velmi talentovaného učitele, ale také jako šílence.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz