Bomba

Bomba zabila na severu Sýrie osm lidí, Turecko z útoku viní Kurdy

Bomba zabila na severu Sýrie osm lidí, Turecko z útoku viní Kurdy
Zdroj: Profimedia

Nejméně osm lidí zemřelo a dvacet se zranilo v neděli na severovýchodě Sýrie poté, co nedaleko města Tall Abjad explodovala bomba. Turecko z útoku v oblasti, kterou kontroluje, viní kurdské milice YPG.

Turecké ministerstvo obrany připomnělo, že Ankara město Tall Abjad ovládla během aktuální ofenzivy na sever Sýrie. Ankara postup vojáků zastavila až po uzavření dohody o vytvoření nárazníkového pásma širokého třicet kilometrů, z něhož se právě Kurdové měli stáhnout.

Jak píší The New York Times, bomba v neděli explodovala ve vesnici jménem Suluk. Ta přitom leží asi 10 kilometrů od turecko-syrské hranice a tím pádem hluboko ve zmíněném pásmu.

Výbušniny byly ukryté v malém nákladním autě, které parkovalo před zdejší pekárnou, uvedl jeden ze zasahujících záchranářů.

Související obsah

Turci na sever Sýrie poslali armádu bezprostředně poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že ze země stahuje vojáky. Za to sklidil ostrou kritiku, protože právě kurdské milice byly klíčovým spojencem, který USA pomáhal v boji s teroristy z Islámského státu. Ankara naopak o Kurdech mluví jako o teroristech.

Připomeňte si vojenskou operaci v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz