Pardubice

Opilá žena žebrala v Pardubicích, vedle ní plakalo dítě! Namol byl i otec

Opilá žena žebrala v Pardubicích, vedle ní plakalo dítě! Namol byl i otec
Zdroj: Městská policie Pardubice

V ulicích Pardubic žebrala o víkendu opilá matka s malým dítětem. Všimla si jí jiná žena, která předškoláka odvedla do nedaleké restaurace a přivolala strážníky. Ti sice našli jeho otce, jenže i ten byl opilý. Všechno tak vyřešil až dědeček dítěte.

Pohled na opilou ženu, která byla navíc napůl svlečená, šokoval o víkendu v Pardubicích kolemjdoucí. Vedle matky totiž plakalo dítě předškolního věku, které také nemělo dostatek oblečení na to, jaká byla venku teplota.

Žena se proto dítěte ujala a odvedla ho do nedaleké restaurace, aby bylo v teple. Poté zavolala městskou policii, která zjistila, že má matka v dechu přes tři promile alkoholu. Našli proto otce malého předškoláka, ten byl ale v podobném stavu jako partnerka.

"Ačkoliv se strážníci pokusili muži vysvětlit vážnost situace, po chvíli to vzdali. Muž byl zjevně opilý a nechápal, proč s ním chtějí vůbec něco řešit," popsala mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Související obsah

Hlídka nakonec sehnala kontakt na dědečka dítěte, který na místo přijel a vyzvedl si jak opilou dceru, tak vnouče. "Nezodpovědné jednání matky bude mít dohru na odboru sociálně-právní ochrany dětí, kam bude celá událost postoupena," dodala Klementová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz