Domácí

Česko zasype těžký mokrý sníh! Na horách už leží 10 cm

Po mírném podzimu zaútočí zima v plné parádě. Od úterního odpoledne Česko zasype sníh. Na ledovku na silnici a zhoršenou viditelnost se musí připravit hlavně řidiči.

Česko čeká první výraznější připomínka, že je zima za dveřmi. Od úterního odpoledne do středečního rána bude v polohách nad 400 m. n. m. padat těžký, mokrý sníh. Na severozápadě se srážky vyskytnou jen výjimečně. Sněhovou nadílkou nejohroženější jsou dle meteorologů oblasti s nadmořskou výškou 400 až 600 metrů nad mořem.


"V intenzivnějších srážkách bude snížena dohlednost a ojediněle se budou tvořit náledí a zmrazky. Na komunikacích tak bude třeba přizpůsobit jízdu aktuálním povětrnostním podmínkám," varuje Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Nasněžilo u vás? Fotografie nám posílejte na zpravy@nova.cz nebo přímo do zpráv na facebooku. Děkujeme!


Ani nižší polohy nebudou předzimní nadílky ušetřeny, meteorologové očekávají déšť nebo déšť se sněhem, který ojediněle může namrzat. Zejména řidiči by tak měli počítat s ledovkou a zvýšit opatrnost na maximum.

 

Související obsah

V nejvyšších polohách Beskyd, konkrétně na Lysé hoře už sněhová pokrývka leží. Napadlo zde 10 cm. V Krkonoších bylo naměřeno mezi 5 a 4 cm sněhu a na Šumavě 5 až 6 cm sněhu, informuje Český hydrometeorologický ústav.

 


Ve středu odpoledne a v noci na čtvrtek se očekává podobná situace a výstraha tak platí i pro tyto dny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz