šperk

Obří diamanty i sto let staré prsteny! Boháči vydraží šperky za stamiliony

Ženeva se připravuje na aukci luxusních šperků. Unikátní kousky, které jsou mnohdy i sto let staré, ve středu najdou nového majitele. Hodnota diamantových prstenů a náhrdelníků se šplhá do stovek milionů korun.

Říká se, že nejlepším přítelem ženy jsou diamanty. Jenže aby žena takového přítele získala, musí za to někdo nejdřív pořádně zaplatit. Třeba broušený přívěsek ve tvaru kapky se díky své ojedinělé velikosti může prodat za více než 60 milionů korun.

"Jedním z hlavních diamantů v nadcházejícím velkolepém prodeji drahých šperků je tento velmi krásný protáhlý diamant ve tvaru hrušky, vážící 78 karátů," popsal přívěsek Benoit Repellin, odborník na šperky aukční síně Sotheby's.

Pozornosti neunikne ani smaragdový náhrdelník, jehož cena by se mohla vyšplhat ke stovce milionů korun. "Byl vyroben společností Cartier v 70. letech. Má více než 160 karátů smaragdů z Kolumbie s minimálním množstvím oleje v prasklinách, takže kameny jsou velmi kvalitní. Každý z nich váží přes 50 karátů," uvedl Repellin.

Související obsah

Největším lákadlem aukce je prsten, který tvoří tmavě modrý diamant ve tvaru obdélníku a po stranách ho doplňují dva menší průhledné ve tvaru hrušky. "Kámen nám byl zaslán soukromým sběratelem, který ho koupil před mnoha lety. My jeho cenu odhadujeme na 220 až 310 milionů korun," sdělil Rahul Kadakia, ředitel oddělení šperků aukční síně Christie's.

Aukce unikátních šperků se koná na závěr Týdnu luxusu, který Christie's pořádá v Ženevě od 7. listopadu. Do prodeje půjde asi 450 šperků.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz