APLIKACE TN.CZ
Domácí

Na chodníku ležely tisíce korun. Nálezci odolali pokušení

Na chodníku ležely tisíce korun. Nálezci odolali pokušení
Zdroj: Getty Images

Manželská dvojice v Hradci Králové dokázala, že poctivost není jen prázdné slovo. Když pár při procházce našel na chodníku ležet několik tisícovek, bez zaváhání je odevzdal policii.

Manželský pár při nedělní procházce našel na ulici ležet čtyři tisícikorunové bankovky. Ani neuvažoval nad možností si hotovost nechat a okamžitě informoval městskou policii. Hradečtí strážníci nalezenou částku předali na Oddělení ztrát a nálezů hradeckého magistrátu.

"Strážníci děkují poctivým nálezců," ocenila přístup manželského páru Simona Pacltová z hradecké policie.

Související obsah

Čestně se zachoval i nálezce z Kladna, který si při výběru peněz z bankomatu všiml, že se ve výdejním okénku nachází hotovost navíc. Tu tam zřejmě zapomněl někdo před ním, který se tím ochudil o celých 40 tisíc korun.

Nálezce okamžitě vše oznámil na tísňovou linku kladenské městské policie a u bankomatu počkal, dokud strážníci nedorazí. Hned poté jim peníze předal a oni zase příslušné bance.

Související obsah

Poctivost kvete i na Táborsku. Tady v úterý 5. listopadu nahlásil nález hotovosti personál jedné z provozoven. Nálezce předal městským strážníkům několik tisíc korun s informací, že zřejmě vypadly jedné zákaznici při návštěvě prodejny.

"Majitelka si finanční obnos může vyzvednout na služebně městské policie, případně v oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Tábor," informoval tiskový mluvčí Pavel Šimek.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz