Domácí

Dívka našla v Ostravě na ulici peníze. Zachovala se nejlépe, jak mohla!

Dívka našla v Ostravě na ulici peníze. Zachovala se nejlépe, jak mohla!
Zdroj: Městská policie Ostrava

Že poctivost ještě nevymizela, dokázala ostravským strážníkům čtrnáctiletá dívka, která ve druhé polovině října našla u bankomatu zřejmě zapomenuté peníze. Hotovost předala policistům a ti jí na oplátku přišli poděkovat před celou třídou.

Zapomenutá tisícikoruna ležela na zemi u bankomatu v Ostravě-Porubě. Dívka sama vyhledala policejní hlídku a bankovku jim odevzdala. Za její poctivost se jí policisté 6. listopadu odměnili, když zavítali na gymnázium, kde dívka studuje, aby nálezkyni předali drobné dárky a před spolužáky ocenily její přístup. Přidali i krátkou besedu na téma finančních ztrát a nálezů.

Související obsah


"Strážníci byli v posledních dnech osloveni během výkonu služby hned několika občany, kteří v ulicích Ostravy nalezli finanční hotovost," informuje Michal Beneš z ostravské městské policie. Ve stejný den jako mladá dívka se ostravským strážníkům přihlásila i zhruba dvacetiletá žena. Tři dvoustovky, které našla na chodníku, rovněž řádně předala policejní hlídce.

Související obsah


V Ostravě-Dubině našla mladá žena dokonce zřejmě zapomenutých 20 tisíc korun. Kromě samotných peněz jsou častým nálezem i celé peněženky, mnohdy i s doklady, platebními a zákaznickými kartami a hotovostí. Jednu takovou strážníkům v Ostravě-Porubě předala mladá žena přímo na stanici. Všechny nálezy policie následně předává příslušným úřadům, které provedou další opatření.
 

Zdroj: Městská policie Ostrava
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz