Zahraničí

Kuriózní pomsta, muž z letiště v Singapuru posílal kufry na špatná místa

Singapurské úřady řešily kuriózní případ zaměstnance letiště, který úmyslně posílal zavazadla jinam, než kam měli namířeno jejich majitelé. Takhle poslal bezmála tři stovky kufrů. Muž byl údajně frustrovaný z práce. Soud ho poslal na 20 dní za mříže.

Jeden nespokojený zaměstnanec stačil na to, aby narušil provoz na jednom z nejmodernějších letišť světa. 65letý Tay Boon Keh poslal více než dvěma stovkám cestujících kufry jinam, než měly letět.

Muž byl prý v práci nešťastný a měl pocit, že s ním společnost zachází špatně. "Obžalovaný vymyslel plán, jak se pomstít svému zaměstnavateli za nespravedlivé pracovní podmínky, své pozice zneužil ve 286 případech v rozmezí tří a půl měsíce," sdělila soudkyně Jasvender Kaurová.

Tay pracoval na terminálu 2 na mezinárodním letiště Changi u bezpečnostní kontroly zavazadel od září roku 2016. Přístroj, u kterého měl být, se ale často rozbíjel a Tay tak musel kufry nosit k jinému, který byl šest metrů daleko. Na problémy si stěžoval, ale bez odezvy.

V listopadu se rozhodl svému zaměstnavateli za pracovní trable pomstít a začal měnit papírové visačky na zavazadlech tak, aby ho kamery nezachytily. Některé kufry, které měly směřovat například na Nový Zéland, skončily na Maledivách, jiné zase místo do Turecka doletěly do Austrálie.

Související obsah

Tay s tím přestal v únoru 2017, když zjistil, že jeho akce nemají žádný výsledek. Údajně trpěl depresemi, které ale na jeho chování prý neměly vliv. "Došla jsem k závěru, že rozhodovací schopnost a silný pocit nespravedlnosti obviněného dokazují, že visačky na zavazadlech zaměňoval, aby se pomstil, nemohly za to deprese," zhodnotila soudkyně.

Aerolinky musely za zmatky se zavazadly cestujícím vyplatit kompenzaci v celkové výši přes 900 tisíc korun. Soud pachatele poslal na 20 dní za mříže.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz