Nehoda

Záběry z místa nehody u Nitry: Pohled na zničený autobus trhá srdce!

Slovenští policisté zveřejnili video ze zásahu u tragické nehody nedaleko Nitry. Při srážce autobusu s kamionem zemřeli čtyři děti a osm dospělých. Premiér Peter Pellegrini chce na pátek vyhlásit státní smutek.

Hasiči a policisté u nehody pracovali do pozdních nočních hodin. Autobus skončil po srážce s nákladním autem na boku v příkopu. Na záběrech, které policisté zveřejnili ve čtvrtek ráno, je vidět, že hasiči zdemolovaný autobus postavili znovu na kola a poté odtáhli, stejně jako návěs.

Ráno se na místo vrátili vyšetřovatelé, kteří zahájili trestní stíhání pro všeobecné ohrožení. Kriminalisté stále zjišťují přesnou příčinu srážky. Pokračují ve výsleších svědků a čekají na výsledky expertizy obou vraků.

Podle dosavadního vyšetřování to vypadá, že nákladní auto bylo přeplněné. Zatím není jasné proč, ale při jízdě se náklaďák rozkýval a přejel částečně do protisměru.

Řidič autobusu, ve kterém podle slovenských médií cestovali středoškoláci, se snažil srážce zabránit. Kamionu už se ale vyhnout nedokázal a vozy se bočně srazily. Autobus skončil v příkopu na boku, z převráceného náklaďáku se vysypala zemina a kameny.

Související obsah

Na práci záchranářů dohlížela ministryně vnitra Denisa Saková, po několika hodinách se k ní připojil i premiér Peter Pellegrini, který se kvůli tragédii předčasně vrátil z Kypru. Dopoledne by se vláda měla sejít na mimořádném jednání. Pellegrini navrhl pátek prohlásit dnem státního smutku.

Nehoda se stala ve středu krátce po 13. hodině u obce Malanta nedaleko Nitry. Zemřeli při ní čtyři nezletilí a osm dospělých, dalších 15 lidí se zranilo. Žádné další informace o obětech zatím úřady nezveřejnily.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz